دانلود بازی و نرم افزار موبایل

دانلود هر چیز برای موبایل

همه چیز دربارهی سامسونگ F480

همه چیز دربارهی سامسونگ F480

       

F480یکی دیگر از پرفروش های سامسونگ است که با ویژگی ها و قابلیت های فوق العاده پر کاربرد و سایز و طراحی مناسب طرفداران زیادی خواهد داشت.

ویژگی های اصلی:صحفه نمایش لمسی 8/2 اینچی با قابلیت نمایش 262هزار رنگ و رزولوشن QVGAمنوی کاربری لمسی دوربین 5 مگاپیکسلی اتوماتیک و فلاش ledو قابلیت تشخیص چهره و منوی بسیار خوب امکانات ارتباطی پر سرعت نظر 3Gو HSDPAوEDGEطراحی و ساختار فوق العاده حافظه داخلی 228 مگابایت اسلات MICRO SDعکس العمل مناسب به صورت لرزشی هنگامیکه صفجه نمایش لمس می شود رادیو FMبه همراه rsdاتصال بلوتوث و USBو مرور گر وب بسیار خوب

معایب اصلی:F480فقط از 3 باند GSMپشتیبانی میکند صفحه نمایش خوانایی و وضوح کم و نامناسبی در زیر مستقیم خورشید دارد جذب اثر انگشت روی بدنه حداکثر رزولوشن ضبط فیلم QVGAاست عدم وجود صحفه کلید qwertyکامل و امکان نمایشدر حالت landscapeوجود ندارد.گوشی ویژگی ها و خصوصیات F480این روز ها کم نیست و جالب این است که بسیاری از آنها در مجموعه محصولات سامسونگ قرار دارند. بطور مثال arminiوF480هستند اما هم از لحاظ ظاهر و ساختار جمع و جور و هم از لحاظ کارایی ها و قابلیت هاF480در سطح بالاتری قرار گرفته است . یکی دیگر از رقبای این گوشی viewty LG KU990است که در همین گروه قرار می گیرد اما باز هم از لحاظ کارایی به پای f480نمیرسد.

طراحی و ساختار ظاهری:F480با ابعاد 11×55×96میلیمتر جزو یکی از کوچکترین و جع و جور ترین گوشی های بازار در میان گوشی های با قابلیت های مشابه است.سطح خارجی گوشی از پلاستیک براق پوشیده شده که جلوه زیبای به آن داده است است اما متاسفانه اثر انگشت را به راحتی جذب میکند.در قسمت پوشش شده است . سایز و ابعاد گوشی مناسب دست های بزرگ و کوچک بوده و کار با آنبسیار راحت است.

در بالایصفحه نمایش محل قرار گیری خروجی صدای مخاطب گوشی و در کنار آن دوربین دوم برای برقراری تماس های ویدئویی قرار گرفته است. صفحه نمایش 8/2اینچی کلیه بخش پایل جلویی را اشغال کرده و فقط سه دکمه کاربردی با رنگ برنز در زیر آن قرار دارند . این سه دکمه برای برقراری تمای،قطع مکالمه و ورودبه منوی اصلیو دکمه وسطی به عنوان تایید نیز است . از این دکمه میتوان برای سوئیچ کردن بین برنامه های مختلف در حال اجرا مثلا مدیاپلیر و مرورگر وب استفاده کرد بدون اینکه نیاز به بسته شدن برنامه ها باشد.در کنار سمت چپ دکمه مربوط  تغییر ولوم صدا و اسلات است از دکمه ولوم میتوان در مرورگر وب هم به عنوان تغییر سایز صفحه وب استفاده کرد.در کنار سمت راست پورت اتصال USBبرای اتصال شارژر،کابل دیتا و هندزفر و در کنار آنها کلید عکسبرداری قرار دارد. در کنار بالای گوشی نیز دکمه holdبه منظور قفل کردن صفحه نمایش و جلوگیری از ضربه های تصادفی و احتمالی به صحفه قرار دارد.بیشتر بخش های پشت گوشی از جنس فلزی هستند که به دوامو عمر گوشی کمک بسیار میکند . علاوه بر این نیز دوربین 5 مگاپیکسل به همراه فلاش LEDنیز در این قسمت دیده میشودباتری گوشی نیز که در همین بخش و ر پوشش مخصوص خود وجود داردقابلیت ماندگاری تا 2 روز با استفاده متوسط و تا 5روز در حال آماده به کار را دارد و میتوان گفت نسبت به گوشی های دیگر با همین میزان قابلیت و کارای خوبی دارد.

صفحه نمایش:یکی از چشم کیر ترین ویژگی های این گوشی صفحه نمایش 2/5اینچی QVGAبا قابلیت نمایش 262 هزار رنگ است که از نظر سایز و کیفیت تصویری جزوبهترین های بازار است روشنایی کنتر است و رنگ بندی تصاویر در این گوشی فوق العاده است . قابلیت حساسیت صفحه به لمس بسیار خوبی و قوی بوده و در مقابل ضربه و یا لمس صفحه یک فیدبک بصورن ویبره دریافت میشود.

قابلیت گوشی:F480در زمینه مهمترین وظیفه اش یعنی برقراری تماس بسیار خوب عمل میکند بطوریکه کیفیت صدا در هر دو سمت خط در هنگام مکالمه بسیار خوب بوده و هیچگونه صدای اضافه یا نوزی شنیده نمیشود . شماره گیری و برقراری تماس نیز با استفاده از صفحه کلید لمسی که روی صفحه نمایش ظاهر میشودند انجام شده و بسیلری منوی ساده ای دارد.

مدیریت فایل ها:بخش مرور گر فایل ها درF480دارای 2 تب جداگانه برای حافظه گوشی و حافظه کارت است و فولدر های مختلف برای انواع فایل های وجود دارد که میتوان به این برای این ترتیب فایل ها را دسته بندی کرده است و مرتب کرده است . کارایی این بخش در میان بسیاری از گوشی هایی که اسمارت فون نیستند خوب و فوق العاده است . امکان ایجاد یا حذف فولدر ها کپی و یا انتقال فایل ها در قسمت های مختلف گوشی ارسال از طریق بلوتوث یا ایمیل ،قفل کردن فایلها و ...وجود دارد.

مولتی مدیا:پخش کننده موزیک درF480به منظور استفاده و کار با آن به صورت لمسی طراحی شده است . علاوه بر اینکه از لحاظ ظاهری منوی آن زیباتر و بهتر شده است ،امکاناتی نظیر فیلتر کردن و دسته بندی موزیکها بر اساس خواننده ها ،آلبوم و...،پخش در پس زمینه،ایجاد لیست دلخواه ،بکارگیری افکتهای صوتی مختلف هنگام پخش یک موسیقی ،جلو و عقب زدن موسیقی ها تماس دست و...در این گوشی وجود دارند . علاوه بر این F480دارای یک رادیو FMبا قابلیت RDSاست که کارایی بسیار خوبی داشته و تا چندین ایسگاه رادیویی را شناسای وپخش میکند

دوربین:دوربین 5 مگاپیکسلی این گوشی دارای ماکزیمم رزولوشن 1920×2560پیکسل بوده و دارای یک فلاش LEDاست که در بسیاری از شرایط برای گرفتن یک عکس خوب کافی نیست . از لحاظ منوی دوربین میتوان منوی این گوشی را بهترین کار آمدترین در میان گوشی های لمسی دانست که دارای گسترده وسیعی از تنظیمات مختلف است .میفیت عکس های گرفته شده با این گوشی روی هم رفته خوب استو تنها مشکل میزان سفیدی عکسهاست کیفیت ضبط ویدیو در این گوشی نسبتا خوب است بطوریکه با رزولوشن QVGA و سوعت 30 فریم در ثانیه فیلم ضبط میکند.

امکانات ارتباطی :با داشتن F480میتوانید روی امکانات ارتباطی پر سرعت مثل 3Gبه همراه HSDPA،GPRSو  برای اتصال به اینترنت حساب کنید . علاوه راین امکانات ارتباطی دیگری مثلUSBبا سه پروفایل مختلف در هنگام اتصال به کامپیوتر با پروفایل A2DPبا امکان مخفی کردن برخی از فایل ها در هنگام برقرای ارتباط بی سیم وجود دارند.امکان باز کردن و مرور فایل های WORDوPDFوجود دارد اما زوم روی فایل ها سرعت بسیار پایینی دارد.

در نهایت:از جمله نقاط قوت این گوشی کارایی ها و قابلیت های فوق العاده آن در کنار راحتی کار با آن است دوربین 5 مگاپیکسلی صفحه نمایش 8/2 اینچی HSDPAاز اصلی ترین مشخصاتی است که بسیاری از کاربران حرفه موبایل به دنبال آن هستند F480هم از دیدگاه دوربین دوستان دوستان مورد علاقه قرار خواهد و هم از دید اینترنت دوستان محبوب است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۱۵ساعت 15:19  توسط علی  |